Kolumna lewa

Aktualności

Dzień bez plecaka

31 marca odbył się po raz drugi w naszej szkole dzień bez plecaka. Po co nosić nudny, ciężki tornister jak można spróbować coś nowatorskiego, alternatywnego. Kreatywność uczniów nie znała granic!

Zapraszamy do galerii na pokaz awangardowej mody szkolnej.

DYŻUR WAKACYJNY

Zapisy na dyżur wakacyjny rozpoczną się we wtorek 04.04.2023r. o godzinie 12:00, a zakończą się 21.04.2023r. Będą prowadzone przy pomocy elektronicznego systemu zapisów.

Wypełnienie wniosku w systemie - od 4 kwietnia od godz. 12.00 do 20 kwietnia do godz. 20.00 
Wniosek podpisany profilem zaufanym rodzice/opiekunowie prawni przekazują za pośrednictwem elektronicznego systemu zapisów.

* Dzieci, które uczestniczą w rekrutacji do przedszkoli, oddziałów przedszkolnych lub kl. 1 szkół podstawowych korzystają z utworzonego przez rodziców hasła do systemu zapisów.

* Dzieci, które nie biorą udziału w rekrutacji korzystają z zakładki "Zarejestruj się".

 

Od 4 kwietnia od godz. 12.00 do 21 kwietnia do godz. 16.00
Złożenie papierowej wersji wniosku w przedszkolu/szkole wskazanej na pierwszej pozycji w pierwszym z wybranych turnusów tzw. dyżurującym przedszkolu/szkole pierwszego wyboru .
UWAGA: dotyczy tylko wniosków, które nie zostały podpisane podpisem zaufanym/kwalifikowanym.

 

Więcej informacji na temat zapisów pod adresem: https://edukacja.um.warszawa.pl/przedszkola-dyzury-wakacyjne .

 

WYNIKI KONKURSU :)

WYNIKI KONKURSU

ORTOGRAFEK 2023

Laureaci konkursu z SP46

I MIEJSCE 

JULIAN JAROSZ

II MIEJSCE

ALEKSANDRA ADAMCZYK I LEON ŁUBIŃSKI

III MIEJSCE

ZUZIA PUDELSKA I ALEKSANDRA STASZEWSKA

 

GRATULUJEMY !!!

 

Konkurs Recytacji Poezji Niemieckiej

30 marca 2023 odbył się siedemnasty Warszawski Konkurs Recytacji Poezji Niemieckojęzycznej organizowany przez XLX  Liceum im . Johana Wolfganga Goethego w Warszawie.  W tym roku w jury zasiadała  Pani Agatą Kornhauser -Duda - małżonka Prezydenta.
 
Serdecznie gratulujemy naszej uczennicy 
Paulinie Leonik z klasy 7a za zajęcie drugiego miejsca. 

"Klasa TN. Pierwszy dzwonek" - warsztaty teatralne

24 marca grupa uczniów z naszej szkoły w ramach projektu "Klasa TN. Pierwszy dzwonek" udała się do Teatru Narodowego, by poznać go zupełnie inaczej niż dotychczas. Otwarto przed nami przestrzenie normalnie niedostępne dla widzów, gdzie żyją przeróżne tajemnice, gdzie w pocie czoła, wysiłkiem wielu osób, tworzy się tak zwana magia teatru.

Wpuszczono nas za kulisy sceny Bogusławskiego, głównej sceny Teatru Narodowego, w przestrzeń aktualnie pełną malowanych płócien i papierowych przedmiotów, udających kamień, drewno czy plastik. Te wszystkie rzeczy, ułożone w określonym porządku, czekają na swój występ w spektaklu Księgi Jakubowe". W głębi wielkiej, oświetlonej światłem roboczym wnęki straszyła styropianowa kukła i stał olbrzymi posąg. Tuż za sceną "stygł" niejadalny rosół o konsystencji przypominającej żel. Widzieliśmy malarnię teatralną, gdzie powstają te wszystkie cuda. Zwiedziliśmy pełne kolorów podziemia Teatru, które tak przygotowane przez dwadzieścia lat stanowiły scenografię do spektaklu kultowego reżysera, Jerzego Grzegorzewskiego. Zwiedziliśmy scenę przy Wierzbowej, kluczyliśmy po zaułkach olbrzymiego budynku Teatru, słuchaliśmy opowieści o tym, jak pracuje się w kulisach oraz jak działają zapadnie i inne mechanizmy, o których istnieniu nikomu się nie śniło. Kto pokusił się, by wetknąć nos za scenografię ustawioną na scenie Studio, mógł zobaczyć, jak na jej tyły wjeżdża właśnie błyszczące, karmelowe pianino.

Pozwolono nam podreptać po deskach największej ze scen, byśmy mogli poczuć, choć namiastkę tego, czego doświadczają grający tam aktorzy i jeszcze lepiej zrozumieć, czym jest teatr. Trzeba przyznać, że nieźle się nachodziliśmy, by dotrzeć w te wszystkie, niezwykłe miejsca i zobaczyć jak łączą się ze sobą systemem schodów, przejść i korytarzy. Wróciliśmy zachwyceni, zaintrygowani zawodem aktora i złożonością sztuki, którą uprawia.

Ogłoszenie MSU



Ruszamy po raz kolejny z akcją WYMIEŃ KSIĄŻKĘ.


Tak jak w semestrze pierwszym zbieramy od Was książki, które chcielibyście wymienić na inne. Przynoście je do sali 78 do 5 kwietnia. Wymiana odbędzie się po wiosennej przerwie świątecznej.

Pozdrawiamy,

Opiekunowie MSU

Ogłoszenie SKW

Dorośli i Dzieciaki, pomóżcie nakarmić psiaki i kociaki !!!

Zachęcamy serdecznie do wzięcia udziału w organizowanej przez Szkolne Koło Wolontariatu zbiórce karmy dla psów i kotów przebywających w schronisku dla bezdomnych zwierząt.

Zbieramy karmę suchą i mokrą, przysmaki oraz zabawki dla zwierząt.

Karmę prosimy przynosić do sali 33 w budynku przy Wałbrzyskiej - do końca marca.

Pokażmy, że szacunek i miłość dla zwierząt są w życiu ważne !

Opiekunowie SKW

Konkurs chemiczny

Konkurs ,,Mój pomysł na przestrzenny model atomu lub budowę cząsteczki związku chemicznego" dobiegł końca.
Po długich obradach komisji konkursowej, bo wszystkie prace były zachwycające, zdecydowaliśmy że:

1 miejsce zajął model wykonany przez Alicję Żurawską uczennicę klasy 8B

2 miejsce zajął  model wykonany przez Andrzeja Kacprzaka ucznia  klasy 8D

3 miejsce zajął model wykonany przez Oliwię Sokołowską uczennicę klasy 8D

Specjalne wyróżnienie zdobył Alex Węglarski z klasy 7A.
 
Wszystkim serdecznie gratuluję!!! Dziękuję Radzie Rodziców za ufundowanie nagród dla zwycięzców.
Małgorzata Kozłowska

Lekcja wychowania fizycznego w parku trampolin

Klasa 4a uczestniczyła w nietypowej lekcji wychowania fizycznego. Pod czujnym okiem instruktorów uczniowie skakali, fikali i wirowali w rytmie muzyki. Zabawy na trampolinach, poduchach powietrznych i zjeżdżalniach był dostosowany do wieku i umiejętności uczniów. Nowoczesny przekaz był połączeniem zajęć sportowych i rekreacyjnych.

Zapraszamy do galerii.

 

 

Wizyta w Muzeum Powstania Warszawskiego

W dniu 6 marca 2023 roku klasa VIB odwiedziła Muzeum Powstania Warszawskiego, które zostało  otwarte w sześćdziesiątą rocznicę wybuchu Powstania. Muzeum mieści się w dawnej elektrowni tramwajowej, zabytku architektury przemysłowej z początku XX w. u zbiegu ulic Przyokopowej i Grzybowskiej na Woli. W niepowtarzalny sposób zaprojektowana ekspozycja muzealna oddziałuje obrazem, światłem i dźwiękiem. Aranżacja wnętrza i wykorzystanie efektów multimedialnych przybliżają powstańczą rzeczywistość. Głównymi elementami wystawy są zdjęcia w wielkich formatach, monitory i komputery. Wytyczona trasa przedstawia chronologię wydarzeń i prowadzi przez poszczególne sale tematyczne. Uczniowie poruszali się w scenerii sprzed siedemdziesięciu lat, chodząc po granitowym bruku wśród gruzów niszczonej Stolicy. Sercem Muzeum jest stalowy monument, przechodzący przez wszystkie kondygnacje budynku. Na jego ścianach wyryte jest kalendarium Powstania, a dobiegające z niego brzmienie bijącego serca symbolizuje życie Warszawy w roku czterdziestym czwartym. W trakcie zwiedzania uczniowie mogli zapoznać się z funkcjonowaniem podziemnej drukarni, obejrzeć Liberatora, film „Lot nad Warszawą” oraz przejść się kanałami Warszawy. 

Kolumna prawa