Kolumna lewa

Aktualności

Program Laboratoria Przyszłości

 

Laboratoria Przyszłości to inicjatywa edukacyjna Ministerstwa Edukacji i Nauki oraz Centrum GovTech wspierająca transformację cyfrowo-technologiczną polskiego szkolnictwa. Zakłada ona wsparcie finansowe dla szkół w celu zakupu narzędzi i pomocy dydaktycznych na miarę XXI wieku. 

Rządowy program Laboratoria Przyszłości ma na celu rozwijać u uczniów kluczowe kompetencje przyszłości wykorzystując do tego technologię. Zgodnie z założeniem uczniowie zdobędą umiejętności kreatywne oraz te z zakresu obsługi narzędzi, które mogą przydać im się na przyszłym rynku pracy. Program jest krokiem w stronę wzmocnienia i uatrakcyjnienia dotychczasowego procesu zdobywania wiedzy i praktycznych umiejętności przez uczniów.

Nasza Szkoła już jest w Programie!

Zadania związane z programem realizujemy w zasadzie od sierpnia 2022, ale w tym roku szkolnym wystartowaliśmy niemal pełną mocą. Nauczyciele starają się uczestniczyć w oferowanych szkoleniach, uruchamiamy i wdrażamy sprzęt, który nabyliśmy za uruchomione środki. Aktualne akcje i wdrożenia, które realizujemy na zajęciach z informatyki na Podbipięty, to:

Lekcje i zajęcia z zestawami robotów LEGO;
realizuje Pani Agnieszka w klasach czwartych!

  • Lekcje związane z projektowaniem i drukiem 3D, praca w programie TinKerCad. Lekcje z programowaniem robotów SkriBot; realizuje Pan Marek w klasach 5-8.
  • Przechodzimy stopniowo do następnych zagadnień; na przykład planszowe gry edukacyjne połączone z nauką programowania, wdrożenie fotografii i technik wideo.

 

OTO NASZ 1-Y ROBOT po złożeniu!

Sterowanie i programowanie odbywa się z tabletu…

Czas zadumy i refleksji - wizyta na cmentarzu

W listopadzie Wolontariusze z klas III odwiedzili pobliski cmentarz. Jak co roku porządkowali groby znajdujące się w kwaterze wojennej. Zapalili znicze na pomniku poświęconym obrońcom Warszawy i ofiarom II wojny światowej. W chwili ciszy i modlitwy uczcili ich pamięć.

,,Orzeł czy reszka, gdzie zwierzak mieszka?"

W październiku klasa 4c uczestniczyła w warsztatach ,,Orzeł czy reszka, gdzie zwierzak mieszka?" w Centrum Pieniądza NBP. Zajęcia były poświęcone monetom - ich historii, budowie, rodzajom. Rozwiązując zagadki, dzieci podążały tropem zwierząt widniejących na monetach z całego świata. Dowiedziały się, dlaczego niektóre państwa umieszczają na swoich monetach wizerunki zwierząt, i jednocześnie poznają proces projektowania i produkcji monet.

 

 

,,W świecie metra"

17.11.2022 r. klasa 1c uczestniczyła w zajęciach edukacyjnych ,,W świecie metra" zorganizowanych przez Metro Warszawskie. Podczas zajęć uczniowie udali się na spacer po tych zakątkach II linii metra, do których na co dzień nie mają dostępu pasażerowie. Uczniowie poznali historię metra, dowiedzieli się jak powstają tunele, na czym polega praca dyżurnego stacji. Dzieci utrwaliły wiedzę jak bezpiecznie podróżować metrem oraz miały okazję usiąść w fotelu maszynisty. Na koniec wszyscy uczniowie otrzymali ciekawe niespodzianki.

Więcej zdjęć w galerii. 

Ogólnopolska akcja ,,Zmniejszamy - wygrywamy!”

XIV Ogólnopolski Konkurs Fotograficzny „Wiara w obiektywie”

Ignacy Wolski, uczeń klasy IVa otrzymał wyróżnienie w kategorii klas IV-VI. Na konkurs wpłynęło 561 fotografii, w tym 229 we wspominanej kategorii. Prace Ignacego znajdą się na pokonkursowej wystawie prac fotograficznych w gmachu ZSK im. ks. Jana Długosza we Włocławku.

https://zskdlugosz.pl/2022/11/15/posiedzenie-kapituly-konkursowej-xiv-ogolnopolskiego-konkursu-fotograficznego-wiara-w-obiektywie/

Gratulujemy!  

Konkurs ,,Nasza biało-czerwona"

Miło nam poinformować, że reprezentacja naszej szkoły (z klasy IV B) w składzie: Józefina Bromirska, Wiktor Roszkowski, Maciej Wielgosz zajęła II miejsce w XV Dzielnicowym Konkursie Nasza biało - czerwona.
W klasyfikacji indywidualnej Wiktor Roszkowski uzyskał I miejsce.
Serdecznie gratulujemy!

Konkurs - Błękitna Sala

Ogólnopolska akcja ,,Zmniejszamy - wygrywamy!”

Drodzy Rodzice i Uczniowie!

Nasza szkoła bierze udział w akcji - WIĘCEJ ZNACZY MNIEJ.

 

Celem programu jest rozpowszechnianie edukacji ekologicznej – uświadomienie uczniom problemu związanego z wyrzucaniem ubrań (ogromne ilości zdatnej do użycia odzieży trafiają na wysypiska zamiast do kolejnych użytkowników lub do recyklingu).

 

W dniach 17-22 listopada w naszej szkole odbędzie się zbiórka TEKSTYLIÓW.

 

Działajmy! Inspirujemy! Zmieniamy przyzwyczajenia swoje i bliskich – dla dobra naszej planety i dla dobra naszej przyszłości!

Zachęcamy do przyłączania się do akcji!

 

Specjalne wyzwanie konkursowe wraz z punktacją: 

1.Wyzwanie specjalne_za 1000 punktów-1.pdf (336 KB)

 

Prezentacja informacyjna: 

Promocja zbiórki odzieży.pptx (12.21 MB)

KONKURS !

Szkolne Koło Wolontariatu

zaprasza wszystkich uczniów do udziału w konkursie 

„Choinki Jedynki”

Temat tegorocznych prac brzmi:

„Tajemnice Świąt Bożego Narodzenia”

Prace konkursowe można przesyłać drogą elektroniczną do organizatora konkursu lub do sali 33 (budynek przy ulicy Wałbrzyskiej)

TERMIN SKŁADANIA PRAC DO 21 LISTOPADA 2022 ROKU

Więcej informacji o konkursie: 

Strona główna - Choinki Jedynki 2022 - polskieradio.pl

 

Pozdrawiamy,

SKW

 

 

Kolumna prawa