Kolumna lewa

Aktualności

„Chciałem, by Warszawa była Wielka”

Dnia 10 października w naszej szkole odbył się wernisaż wystawy „Przesłanie Stefana Starzyńskiego: Chciałem, by Warszawa była Wielka”. Stołeczni Radni ustalali rok 2023 rokiem wybitnego prezydenta Stolicy, a zarazem patrona szkoły – Stefana Starzyńskiego. W wydarzeniu wzięła udział społeczność szkoły oraz przybyli goście – przedstawiciele miasta oraz autorzy. Zwieńczeniem uroczystości był koncert Dariusza Malejonka.

Akcja KREDKOBRANIE

Drodzy Uczniowie, Rodzice i Wolontariusze

Serdecznie dziękujemy za okazaną pomoc w VI edycji akcji KREDKOBRANIE.
Poraz kolejny nas nie zawiedliście i zebraliśmy artykuły plastyczne, które zostały przekazane dzieciom na Kresach.

Dziękujemy Wolontariuszom z klas 3 i 5 za wspólne zaangażowanie w przygotowaniu paczki.

Szkolne Koło Wolontariatu

 

 

 

 

 

Warsztaty

13.10.2023 r klasa 4c wzięła udział w Warsztatach kształtujących umiejętności rozpoznawania emocji prowadzone przez Stowarzyszenie Integracja.

Laboratoria Przyszłości - wrzesień / październik 2023

Laboratoria Przyszłości

wrzesień / październik 2023

Laboratoria Przyszłości to inicjatywa edukacyjna realizowana przez Ministerstwo Edukacji i Nauki we współpracy z Centrum GovTech
w Kancelarii Prezesa Rady Ministrów. Celem tej inicjatywy jest wsparcie szkół podstawowych w budowaniu wśród uczniów kompetencji przyszłości z tzw. kierunków STEAM (nauka, technologia, inżynieria, sztuka oraz matematyka).
 

Laboratoria Przyszłości to największy program edukacyjno-technologiczny skierowany do szkół podstawowych oraz ogólnokształcących szkół artystycznych. Jego celem jest budowanie kompetencji kreatywnych i technicznych wśród uczniów. W ramach Programu szkoły otrzymają od państwa wsparcie finansowe na zakup wyposażenia technicznego niezbędnego do rozwoju umiejętności praktycznych wśród dzieci i młodzieży.

W roku szkolnym 2023/24 będziemy kontynuowali wdrażanie celów i zaleceń tej pożytecznej inicjatywy naszego państwa, dzięki której mogliśmy zdobyć wyposażenie, głównie z zakresu wprowadzenia do robotyki i druku 3D, ale także, w mniejszym zakresie – fotografii i filmowania. W ubiegłym roku szkolnym realizacja odbywała się głównie na lekcjach i zajęciach dodatkowych w ramach edukacji informatycznej klas 4-8. Było to wiele godzin poświęconych realizacji programu – pod tym względem był to udany rok!

W tym roku szkolnym zagadnieniom programowania i robotyki poświęcimy głównie drugie półrocze – ze względu na wymogi realizacji podstawy programowej nie jest możliwe realizowanie robotyki na każdych zajęciach – prosimy o zrozumienie! Pierwsze półrocze wypełnią nam kwestie programowania Scratch i Baltie, ale także projektowania 3D w programie Tinkercad. Poniżej krótkie przedstawienie naszych zasobów i ich przydatność edukacyjna – część pierwsza.

 

 GRA EDUKACYJNA -  SCOTTIE GO

W serii gier edukacyjnych Scottie Go! przyjazny kosmita, przeżywa liczne przygody podróżując swoim pojazdem kosmicznym w Kosmosie. Pomagając Scottiemu w jego licznych przygodach gracze zdobywają wiedzę programistyczną oraz ważne kompetencje społeczne.

Gra polega na układaniu poleceń dla Scottiego do wykonania, w postaci puzzli, na planszy lub stole; jest to dla uczniów przyjazne, gdyż kojarzą to od razu ze znanym sobie programem Scratch. Jednocześnie posługujemy się aplikacją na tablecie, fotografujemy ułożony zestaw poleceń i posuwamy się dalej w grze, pokonując kolejne poziomy rozgrywki. Gra bardzo sprzyja pracy w małych grupach uczniów, co jest jej dodatkowym atutem. Mamy 10 takich zestawów z zasobów LABORATORIÓW PRZYSZŁOŚCI.

 

Dzień w Pidżamach

12 października w naszej szkole odbył się Dzień w piżamie. W tym dniu włączyliśmy się w akcję Fundacji „Gdy Liczy się czas”, aby wspierać chore dzieci, które przebywają na oddziałach onkologicznych. Zapraszamy do galerii. 

 

Warsztaty archeologiczne

11.10. klasy 5 uczestniczyły w zajęciach archeologicznych realizowanych w ramach programu „Kulturalna szkoła na Mazowszu”. Dzieci poznały technikę ręcznego lepienia w glinie, dzięki której mogli wykonać naczynia, wcześniej zaplanowanego kształtu.

Wędrówki po Polsce

 

6 października klasa 5a wybrała się na swoją pierwszą kolejową wycieczkę. Miejscem docelowym był Lublin. Uczniowie wzięli udział w grze miejskiej: „Szlakiem dźwięków miasta: śladami praw miejskich i tradycji mieszczańskich”, odwiedzili urokliwie miejsca Starego Miasta, zwiedzili kaplicę akustyczną w Archikatedrze Lubelskiej oraz wspięli się na wieżę zamkową.  

Zapraszamy do obejrzenia fotorelacji w galerii.

 

Integracja Sensoryczna

W klasach 1 i 0 będą prowadzone badania przesiewowe z zakresu SI. Podczas pomiarów będzie również możliwość bezpłatnych konsultacji z terapeutą.

Osoby zainteresowane prosimy o kontakt przez system Librus z Panią Magdaleną Ogar, nauczycielem klasy 3b.

Zapraszamy!

Śladami bohaterów lektury "Kamienie na szaniec"

Ciepły, słoneczny wrzesień skłonił uczniów kl. 8a do wędrówki śladami bohaterów lektury obowiązkowej "Kamienie na szaniec". Wspólnie z panią przewodnik z biura Poznaj Warszawę zobaczyliśmy miejsca działalności grupy członków Szarych Szeregów w Warszawie podczas II wojny światowej. Było to niezwykłe doświadczenie i wspaniała żywa lekcja literatury, historii, patriotyzmu.

Ogłoszenie OPP175

Bezpłatne zajęcia pozalekcyjne prowadzone przez

Ognisko Pracy Pozaszkolnej nr 175

w sali nr 68 w SP 46 

Są jeszcze wolne miejsca na zajęcia z haftu artystycznego.

Zajęcia te przeznaczone są dla dzieci od 2 klasy szkoły podstawowej lubiących wszelaką aktywność artystyczną. Na zajęciach dzieci zapoznają się ze ściegami podstawowymi, a  dzieci zaawansowane uczą się różnorodnych technik hafciarskich.

Wszyscy miło i twórczo spędzają  czas ćwicząc cierpliwość, wytrwałość i precyzję.

Logowanie przez stronę ogniska. Zapraszamy!

Kolumna prawa