Kolumna lewa

Aktualności

Projekt: Odwróć mapę!

 

W ramach międzynarodowego projektu Erasmus Reverse the Map  [Odwróć mapę], w polskiej wersji tytuł brzmi "Poszerz mapę", w naszej szkole odbywają się interaktywne spotkania z uczniami na temat wielokulturowości, migracji i dialogu kultur.  Przy współpracy z nauczycielami Szkoły prowadzi je dr hab. Agnieszka Ayşen Kaim (Instytut Slawistki Polskiej Akademii Nauk). Pani Agnieszka, która jest także animatorką kultury i opowiadaczką z ramienia Stowarzyszenia "Grupa Studnia O.",  przybliża naszym uczniom losy znanych postaci, które z różnych powodów emigrowały za granicę, czasem do bardzo odległych krajów,  lub też pomagały innym emigrantom, polskim uchodźcom, w różnych momentach historii. Są to m.in. Adam Mickiewicz i jego stambulskie losy; Dobry Maharadża z Indii, który przygarnął 1000 polskich dzieci podczas  II Wojny Światowej; Irena Sendlerowa, polska działaczka społeczna, która uratowała ok. 2500 żydowskich dzieci przed zagładą. Podczas zajęć wspólnie zastanawiamy się nad pytaniami: "Co to znaczy czuć się jak w domu?"; "Jak pielęgnować tradycje na obczyźnie?", "Co to jest tożsamość?", "Co to jest stereotyp?", "Jak sprawić, żeby ktoś się poczuł bezpiecznie?" . Przy okazji powstają także rysunki i komiksy, będące własnym komentarzem uczniów do poznanych historii. Pracujemy nad wystawą, na której przewodnikami będą nasze opowieści. Zostańcie z nami. Zapraszamy. 

Dzień otwarty

Instytut Inicjatyw Pozarządowych nr KRS 0000245554

Szanowni Rodzice, Przyjaciele Szkoły Podstawowej nr 46 w Warszawie!

Będziemy bardzo wdzięczni jeżeli 1,5% należnego podatku za 2023 rok przekażecie Państwo naszej szkole za pośrednictwem Instytutu Inicjatyw Pozarządowych nr KRS 0000245554.
Liczymy na Państwa życzliwość.
Gwarantujemy, że uzyskane pieniądze będą w całości wykorzystane na potrzeby dzieci i szkoły. Zebrane fundusze wpłyną na konto Rady Rodziców, która to będzie nadzorowała i wydatkowała fundusze.

Jak to zrobić?
1.Obliczyć 1,5% należnego podatku.
2.Jako organizację wskazać: Instytut Inicjatyw Pozarządowych nr KRS 0000245554.
3.W informacji uzupełniającej koniecznie zaznaczyć, że wpłata dotyczy Szkoły Podstawowej nr 46 w Warszawie.

Dziękujemy!
Dyrekcja i Rada Rodziców

Strefa ucznia - ogłoszenia i konkursy

Zaproszenie

Poczta walentynkowa

Już w najbliższą środę WALENTYNKI ♥ Z tej okazji uruchamiamy pocztę walentynkową. Listy z życzeniami możecie wrzucać do pudła, które znajduje się w szkolnej bibliotece (budynek przy Wałbrzyskiej). W środę po południu listy trafią do swoich adresatów.
W tym dniu ubierzmy się wszyscy w kolor miłości, czyli czerwony:)
Zapraszamy do udziału w akcji.

MSU

Międzynarodowy Projekt Edukacyjny „,Canva na lekcji”!

Pierwszym zadaniem, jakie wykonali uczniowie klasy 6a w ramach Międzynarodowego Projektu Edukacyjnego „Canva na lekcji”, są zakładki do książek z wybranymi frazeologizmami, które poznali na lekcjach języka polskiego.
Zapraszamy do obejrzenia efektów ich pracy. 

Międzynarodowy Projekt Edukacyjny „Canva na lekcji”!

W roku szkolnym 2023/2024  klasa 6a realizuje Międzynarodowy Projekt Edukacyjny „Canva na lekcji”!
Dzięki udziałowi w projekcie będziemy wspierać uczniów w rozwoju istotnych kompetencji, takich jak: kreatywność, otwartość, innowacyjność oraz umiejętność pracy projektowej.
Poprzez udział w projekcie  edukacyjny pragniemy rozbudzać ciekawość poznawczą uczniów oraz kształcić umiejętności wykorzystania technologii informacyjno-komunikacyjnej w sposób twórczy.
Projekt realizowany jest zgodne z podstawą programową i priorytetami polityki oświatowej państwa na rok szkolny 2023/24. Opiekunem projektu jest p. Magdalena Osial.
Już wkrótce zobaczymy pierwsze efekty pracy uczniów.

„Zegar Wszechczasów”

9 stycznia w sali audiowizualnej miała miejsce szkolna premiera spektaklu „Zegar Wszechczasów”. Został on przygotowany i zrealizowany na scenie Mazowieckiego Instytutu Kultury w ramach projektu Szkoła Teatru. Grupa uczniów zaangażowanych w szkolne koło teatralne klas IV-VIII pracowała trzy razy w tygodniu od września do grudnia 2023 obmyślając postacie, scenariusz, ruch sceniczny, a następnie łącząc te elementy w całość. Opieką artystyczną ze strony MIK zajął się reżyser zawodowego teatru, pan Sławomir Krawczyński, który kilkakrotnie gościł u nas na próbach.

W premierze szkolnej uczestniczyła Pani Dyrektor Teresa Konstanciak, Pani Dyrektor Iwona Łaszewska, a także Pan Kacper Matula, aktor Teatru Narodowego, który w ubiegłym roku zrealizował z tą grupą przedstawienie „Buty” na scenie Teatru Narodowego. Nie zawiedli nas rodzice, dziadkowie, rodzeństwo, przybyli też zaprzyjaźnieni nauczyciele oraz twórca muzyki do spektaklu, Michał Witkowski.

Zegar Wszechczasów jest już czwartym wydarzeniem zrealizowanym przez koło teatralne w jego obecnym składzie. Najstarsze uczestniczki są z nami już trzeci rok. Zapraszamy do śledzenia naszych artystycznych poczynań na stronie SP 46!

Więcej zdjęć w galerii. 

 

Warsztaty o Mickiewiczu - uczniowie kl. 8a

W styczniu w naszej szkole odbyły się warsztaty z panią prof. Agnieszką Ayşen Kaim – polską turkolożką, orientalistką tureckiego pochodzenia, dr hab., profesorką instytutu w Instytucie Slawistyki PAN, tłumaczką języka tureckiego, praktykiem sztuki opowiadania. Dowiedzieliśmy się wielu interesujących szczegółów, a także mogliśmy obejrzeć i doświadczyć czegoś innego, nietypowego.

Kolumna prawa