Wieczór filmowy

We czwartek uczniowie klasy 5a razem z wychowawczynią zorganizowali "klasowy wieczór filmowy", którego celem była integracja grupy oraz ukazanie alternatywy na spędzanie czasu wolnego.

Był to niezwykły czas spędzony w przyjemnej atmosferze. Wieczór został urozmaicony poczęstunkiem oraz zabawami integracyjnymi.
Wydarzenie odbyło się pod opieką p. Magdaleny Osial, wychowawcy klasy.

Zapraszamy do 46-stej!

Kochani! W związku z naborem na rok szkolny 2022/2023 do klas I i oddziałów przedszkolnych oraz brakiem możliwości zorganizowania dnia otwartego w tym roku ponownie zachęcamy Was do obejrzenia nowego filmiku promocyjnego o naszej szkole i serdecznie zapraszamy - przyjdźcie - uczcie się i bawcie z nami!

Zobacz naszą prezentację ---> https://tiny.pl/94l5j

Jeśli wiedzę zdobyć chcesz, to najlepiej w SP46 !!!

Zbiórka

Kochani! Zakończyliśmy zbiórkę darów dla Ukrainy, w tym także karmy dla zwierząt.
Serdecznie dziękujemy za Wasze dobre serca! Dary zostaną zawiezione w niedzielę na granicę.

Zbiórka

W związku z aktualną sytuacją na Ukrainie - zwracamy się z apelem do uczniów i rodziców z klas 0-3.    Ogłaszamy zbiórkę najbardziej potrzebnych w tym momencie  nowych pluszaków -maskotek dla dzieci oraz środków medycznych,  w tym m.in.:
środki opatrunkowe, gazy jałowe, kompresy jałowe, opaski dziane, bandaże elastyczne, ampułki soli fizjologicznej, środki odkażające, rękawiczki jednorazowe, chusty opatrunkowe sterylne, opaski uciskowe, nożyczki do opatrunków, koce termiczne.
Zbiórka odbywa się w budynku szkoły przy ul. Wałbrzyskiej 5 w sali nr 33 oraz w klasach - przez wolontariuszy. Zebrane dary  zostaną w najbliższym czasie przewiezione na granicę polsko-ukraińską przez pana Łukasza Konika, ajenta stołówki szkolnej.
Wierzymy, że jak zawsze w podobnych sytuacjach, tak i teraz możemy liczyć na Waszą wrażliwość i otwarte serca. Z góry dziękujemy!

Informacja dla rodziców dzieci przybywających z Ukrainy

Ministerstwo Edukacji i Nauki przygotowało informację dla rodziców dzieci przybywających z Ukrainy. W materiale znalazły się praktyczne wskazówki dotyczące zapisania dziecka do szkoły oraz praw, jakie przysługują uczniom z zagranicy w polskich szkołach. Informacja została opracowana w języku polskim i ukraińskim : ІНФОРМАЦІЯ ДЛЯ БАТЬКІВ ДІТЕЙ, ЯКІ ПРИБУВАЮТЬ З УКРАЇНИ

Poniżej mail dotyczący zajęć na Politechnice Warszawskiej dla dzieci z Ukrainy:
Zajecia_informacja.pdf (165 KB)

przesłanie

W związku z zaistniałą sytuacją na terenie Ukrainy każdy z nas zastanawia się jak można pomóc. W geście solidarności z Ukrainą klasa 4a postanowiła przekazać wiadomość w języku migowym - ,,No war please''. (Muzyka Agnieszka Flis)
Arleta Rębała

Zbiórka dla potrzebujących z Ukrainy

Szkoła Podstawowa nr 46 im. Stefana Starzyńskiego w Warszawie włącza się do zbiórki darów dla potrzebujących z Ukrainy.

Produkty z listy zgodnej ze zweryfikowanym zapotrzebowaniem można przynosić do sali numer 13 budynku szkoły przy ul. Podbipięty 2.

Dary zostaną spakowane i przekazane do Hotelu „Duet” w Chełmie, który przyjmuje matki z dziećmi, ale również do jednego z oddziałów PCK w Warszawie.
Akcja rusza od poniedziałku.

Dziękujemy za wsparcie i zaangażowanie!

JESTEŚMY SOLIDARNI Z UKRAINĄ !

Bądźmy wszyscy, Polacy, Europejczycy, solidarni z Ukrainą!

Sprzeciwmy się destrukcji demokratycznego świata, zasady nienaruszalności granic i praw obywateli i państw do samostanowienia, szczególnie naszych braci Ukraińców!
Kochane dzieciaki pochodzenia ukraińskiego, wspieramy Was i Wasze rodziny.

Jesteśmy dumni z Waszego narodu i pamiętajcie o naszym poparciu i jedności z Wami tu w Polsce, w naszej szkole.

W związku z zaistniałą sytuacją jesteśmy gotowi do wsparcia uczniów pochodzących z Ukrainy i ich rodzin. Wspieramy także uczniów, którzy czują lęk i chcą porozmawiać o tej sytuacji. Prosimy Państwa o informacje dotyczące potrzeb dzieci w zakresie wsparcia przez psychologa i pedagoga szkolnego. Jesteśmy gotowi pomóc i udzielić wsparcia dzieciom i rodzinom zagrożonym brutalnym atakiem.

Z wyrazami szacunku,
Zespół SP 46

Ogólnopolski Dzień Walki z Depresją

Dnia 23 lutego 2022 r. obchodziliśmy Ogólnopolski Dzień Walki z Depresją. Celem tego dnia jest upowszechnianie wiedzy na temat depresji i zachęcenie chorych do leczenia.

Depresja coraz częściej dotyka dzieci i młodzież. Jak pokazują dane WHO, depresja jest obecnie jednym z najbardziej rozpowszechnionych schorzeń w Europie. Szacuje się, że nawet u 20% młodych ludzi przed ukończeniem 18 roku występują zaburzenia depresyjne.

Przyczyny depresji u dzieci i młodzieży wynikają między innymi z trudności w nauce, są związane z brakiem akceptacji przez grupę rówieśniczą i agresją w Internecie.

W związku z tym postanowiłyśmy zwrócić uwagę na ten problem oraz przybliżyć uczniom treści z zakresu zdrowia psychicznego. Obok gabinetu pedagoga/psychologa szkolnego została przygotowana gazetka informująca o objawach depresji oraz sposobach pomocy choremu na depresję. Chcemy, aby w sytuacjach kryzysowych młodzi ludzie oraz ich rodzice pamiętali, że mogą również liczyć na wsparcie psychologiczno-pedagogiczne szkolnych specjalistów.

W ramach chwili relaksu na stoliku pod gazetką udostępniono uczniom mandale do samodzielnego kolorowania.  Najpiękniejsze kolorowe prace zostały nagrodzone pochwałą do dziennika, co pozytywnie wpłynęło na nastrój uczniów.

W każdej klasie podczas długich przerw odbyły się projekcje filmów edukujących o przyczynach i skutkach depresji wśród dzieci i młodzieży.

Zachęcamy do obejrzenia prezentacji multimedialnej dotyczącej depresji: https://www.canva.com/design/DAEW5CF8hBI/YgA2GWiTmiErqOWQDDryQQ/watch?utm_content=DAEW5CF8hBI&utm_campaign=designshare&utm_medium=link&utm_source=sharebutton

Dziękujemy wszystkim za zaangażowanie w szczególności Pani Joannie Jodełko, Panu Adamowi Kamińskiemu oraz Pani Iwonie Perek.

Konkurs literacki 3a

Rozstrzygnięcie konkursu literackiego klasy 3a BAŚNIE- ZA GÓRAMI , ZA LASAMI....więcej zdjęć w zakładce "Galeria".