Uroczyste otwarcie sali SI

W dniu 10.11.2021 r. w Szkole Podstawowej nr 46 odbyło się uroczyste otwarcie sali do terapii integracji sensorycznej (SI). Pani Dyrektor Teresa Konstanciak powitała zaproszonych gości, wśród których byli przedstawiciele Rady Rodziców oraz Burmistrz Dzielnicy Mokotów Pan Rafał Miastowski. Przedstawicielki Samorządu Uczniowskiego z wielkim przejęciem przecięły czerwoną wstęgę. Odbyły się również zajęcia pokazowe, które przeprowadziła terapeutka integracji sensorycznej, będąca zarazem nauczycielem naszej szkoły Pani Magdalena Ogar-Banaszek.

Bardzo dziękujemy wyśmienitym gościom za przybycie.

Grono Pedagogiczne, Dyrekcja oraz Uczniowie bardzo dziękują Radzie Rodziców, dzięki której udało się stworzyć i zrealizować tak szczytną inicjatywę, jaką jest sala terapeutyczna SI.

Szkoła do hymnu

Dziś, 10.11.2021r., uczniowie naszej szkoły tradycyjnie już wzięli udział w ogólnopolskiej akcji „Szkoła do hymnu”.
W tym roku, ze względu na reżim sanitarny, akcja odbyła się na korytarzu, każda z klas śpiewała uroczyście, stojąc przy swojej sali.
Zapraszamy do obejrzenia filmiku i zdjęć na naszym profilu facebookowym (link poniżej) oraz zdjęć na stronie w zakładce "galeria" 🙂

Wycieczka

9 listopada klasa 6A udała się do Teatru Capitol na musical „Dreams”.

W drodze na spektakl zatrzymaliśmy się przed pomnikiem patrona naszej szkoły Stefana Starzyńskiego. Tym gestem chcieliśmy oddać cześć wielkiemu patriocie i przypomnieć wkład Prezydenta w odzyskaną przez Polskę niepodległość.  W ten sposób oddaliśmy hołd wszystkim, dzięki którym nasz kraj mógł odrodzić się 103 lata temu.

Więcej zdjęć w zakładce GALERIE

Gra szkolna MSU

Wyniki "Gry szkolnej MSU":

I miejsce - drużyna X Grom w składzie: Paweł Grzesik, Jaś Szydłowski, Tomek Stanuchowski, Antek Wójtowicz, Julek Łęczyński (klasa 1b);

II miejsce - drużyna Gejmingowa w składzie: Zosia Dolata, Agata Stadnicka, Filip Motak, Leon Łubiński (klasa 2a);

III miejsce - drużyna klasy 3a w składzie: Zosia Wasek, Laura Stadnicka, Julek Chwiejczak, Mateusz Górecki (klasa 3a).

Gratulujemy zwycięskim drużynom i dziękujemy wszystkich uczniom za udział w naszej piątkowej zabawie.

Opiekunowie MSU: Dominika Grala i Julia Oleksów

SUKCES NASZEJ UCZENNICY!

W sobotę, 6 listopada, na Mistrzostwach Warszawy Dzieci, Młodzików i Juniorów w Teakwondo ITF uczennica klasy 2a Zosia Dolata zdobyła złoto w układach i srebro w technikach specjalnych.

Do tego została wybrana najlepszą zawodniczką rocznika 2013-2014 ☺

Serdecznie gratulujemy!

46. Dzień Szkoły

4 listopada obchodziliśmy 46. Dzień Szkoły. Z tej okazji uczniowie przygotowali gry, zabawy oraz oprawę muzyczną, która umiliła wszystkim ten wyjątkowy dzień.
Zawody w układaniu kostki Rubika zakończyły się wyborem ,,Króla kostki Rubika".

Podczas przerw funkcjonowała tzw. kawiarenka szkolna, gdzie wszyscy mogli zjeść coś słodkiego.

Na zakończenie 46. Dnia Szkoły uczniowie zatańczyli ,,belgijkę".

Zapraszamy do zakładki GALERIE!

Mistrzostwa Mokotowa w badmintonie

W piątek odbyły się Mistrzostwa Mokotowa w badmintonie. Naszą szkołę reprezentowały Matylda Zalińska i Weronika Marusiak, które wywalczyły II miejsce. Po zaciętym pojedynku przegrały tylko ze zwyciężczyniami turnieju. Gratulujemy! 🏸🙂👏

Trening Umiejętności Społecznych

otrzymaliśmy informację, że dzięki dofinansowaniu Dzielnicy Mokotów m.st.Warszawy w listopadzie rozpoczyna się kolejna seria zajęć TUS dla  dzieci z grupy wiekowej 10-14 lat.
Zajęcia są nieodpłatne i będą odbywać się do końca grudnia w Służewskim Domu Kultury w każdy czwartek godzina 16-18 oraz w sobotę godzina 11-13 w sali muzycznej.

Obowiązują zapisy: https://mojpsycholog.com.pl/warsztatyhtml#rec349737( w tytule zajęcia TUS w SDK )

Serdecznie dziękujemy

Panu Michałowi Piątkowi

za przekazanie gier planszowych na 46. Dzień Szkoły

oraz za zaangażowanie w pozyskaniu laptopów dla szkoły.

Dyrekcja, Grono Pedagogiczne, Uczniowie