ZBIÓRKA KARMY

Zima w mieście

Pod poniższym linkiem znajdziecie Państwo harmonogram zajęć obowiązujący podczas drugiego tygodnia akcji "Zima w mieście" (7-11.02.2022r.).

Jednocześnie przypominamy, że posiłki wydawane w ramach akcji to dwa dania ciepłe: zupa oraz drugie danie.

Zima w mieście - harmonogram na II tydzień.pdf (118 KB)

rekrutacja na rok szkolny 2022/2023

ZDALNE NAUCZANIE DLA KLAS V-VIII

informujemy, że Ministerstwo Edukacji i Nauki podjęło decyzję o wprowadzeniu nauczania zdalnego od czwartku 27 stycznia do 27 lutego br. Wszyscy uczniowie klas 5-8 szkół podstawowych będą mieli zajęcia w formie zdalnej.

Wychowankowie oddziałów przedszkolnych i uczniowie klas 1- 4 szkół podstawowych będą kontynuowali kształcenie w trybie stacjonarnym.

źródło informacji: https://www.gov.pl/web/edukacja-i-nauka/wraca-nauka-zdalna-do-konca-ferii-dla-uczniow-klas-v-viii-szkoly-podstawowej-i-szkol-srednich

informacja przekazana przez ZUS

Od 1 stycznia 2022 Zakład Ubezpieczeń Społecznych przyjmuje wnioski o Świadczenie 500 plus oraz RKO (Rodzinny Kapitał Opiekuńczy)

Świadczenie 500+ przysługuje na każde dziecko do ukończenia przez nie 18 roku życia.

Rodzinny Kapitał Opiekuńczy (RKO) to finansowe wsparcie na dziecko w wieku od 12 do 35 miesiąca życia.

Świadczenia te są niezależne od dochodu rodziny.

Wnioski o świadczenie 500 + oraz RKO można składać tylko elektronicznie, np.  przez PUE, czyli  Platformę Usług Elektronicznych ZUS

Na stronie internetowej www.zus.pl dostępne są wszelkie informacje i zasady przyznawania świadczeń 500+ i rodzinnego kapitału opiekuńczego

Osoby, które wcześniej złożyły wnioski o świadczenie 500+ do urzędów miast i gmin za okres świadczeniowy do 31 maja 2022 r., nie muszą składać ich ponownie.

Pomoc w sprawie świadczenia 500+ i RKO:

dyżur wakacujny - oddziały przedszkolne

Iinformujemy, że na stronie Biura Edukacji m.st. Warszawy: https://edukacja.um.warszawa.pl/przedszkola-dyzury-wakacyjnezostały opublikowane terminy dyżurów wakacyjnych przedszkoli i oddziałów przedszkolnych w szkołach podstawowy prowadzonych przez m.st. Warszawę wraz z informacją o formie organizacji i sposobie zapisów na dyżury.

Szkolny Konkurs Ortograficzny "Ortografia na medal"

Z przyjemnością informujemy, że we czwartek odbyło się rozdanie dyplomów oraz nagród laureatom Szkolnego Konkursu Ortograficznego "Ortografia na medal".

Laureaci klas 4-6
I miejsce: Matylda Wojtaś, klasa 5b
II miejsce: Kajetan Poszytek, klasa 5c
III miejsce: Damian Górka, klasa 4b

Laureaci klas 7-8
I miejsce: Aleksandra Mikita, klasa 8b
II miejsce: Zuzanna Styszko, klasa 8a i
Franciszek Okrutnik, klasa 7a
III miejsce: Kajetan Kotek, klasa 8b

Zwycięzcom serdecznie gratulujemy!

Szkolny koordynator konkursu, Magdalena Osial

Elektrośmieci

Uczniowie,

rozpoczynamy zbiórkę elektrośmieci. Można przynosić sprzęt komputerowy, RTV, telefony komórkowe, małe AGD, a także baterie. Wszystkie rzeczy przynosimy do budynku przy Podbipięty, ale chętni z Wałbrzyskiej też mogą dołączyć do akcji. Zbiórkę prowadzimy do końca semestru (28.01.2022).

Monika Górska
opiekun SKW