Kolumna lewa

Aktualności

Szkoły Pełne Talentów - podsumowanie

Szanowni Państwo,

w dniu 20.11.2022r. zakończyła się kampania sieci sklepów Lidl Szkoły pełne talentów.

Serdecznie dziękujemy wszystkim, którzy przynosili do szkoły Talenciaki. Dzięki Państwa zaangażowaniu zebraliśmy w sumie 7825 punktów i wymieniliśmy je na wspaniałe nagrody, które będą służyły uczniom ze wszystkich klas:

- automatyczna pompka do piłek
- zestaw do lekkoatletyki
- zestaw materiałów papierniczych XL - x 2
- magnetyczna piramida żywienia - x 2
- zestaw do nauki XXL - energia słoneczna
- pakiet planszówek dla najmłodszych (5 gier)
- zestaw 10 piłek do siatkówki
- zestaw 10 piłek do piłki nożnej 
- zestaw do eksperymentów - elektryczność 
- tablice magnetyczne „Układ pokarmowy”

 

 

Wizyta w teatrze

12 stycznia klasa 4a została porwana przez Melpomenę w fantastyczną podróż w nieznane krainy. Uczniowie przemierzyli tajemnicze lądy, aby wraz z aktorami Teatru Polskiego poznać intrygujące „Podróże Guliwera”. Adaptacja klasycznej powieści Jonathana Swifta skłoniła młodych odbiorców do refleksji nad ludzkim losem oraz nad decyzjami, które podejmują każdego dnia.  

Gwiezdny odlot

W dniu 09.01 uczniowie klasy 6b wybrali się na wycieczkę edukacyjną do Centrum Nauki Kopernik. Na miejscu uczniowie uczestniczyli w kosmicznym pokazie w Planetarium oraz w projekcji filmu „Narodziny Ziemi”. W drugiej części wizyty uczniowie mogli poszerzyć wiedzę z zakresu różnych dziedzin nauki, głównie fizyki. Poprzez zabawę odkrywali prawa rządzące naszą planetą.

WARSZTATY

W tym tygodniu odbyły się warsztaty z sitodruku dla najmłodszych wolontariuszy naszej szkoły.

Zajęcia przeprowadzono w ramach projektu realizowanego przez Służewski Dom Kultury.

Celem projektu było wzmocnienie wolontariuszy, ich sprawczości i pracy.

Warsztaty były dla dzieci nagrodą i miłą niespodzianką za zaangażowanie w prace SKW i dobre serce :)

Relacja z wydarzenia w zakładce Galeria.

 

 

Domowe SPA

 

Dzięki Radzie Rodziców nasi uczniowie mogą poznawać codzienne wykorzystanie chemii. Samodzielnie przygotowali sole do kąpieli, wiedzą już, że nie każda sól jest słona i że sole mają różne zastosowania. Dziękujemy Radzie Rodziców za sfinansowanie produktów do lekcji ciekawej chemii.

Zapraszamy na fotorelację z ich pracy do galerii.

Sukces w konkursie

W grudniu w SP 190 odbył się drugi finałowy etap XXIV Konkursu Matematycznego im. Jana Śniadeckiego. Konkurs skierowany był do uczniów szkół podstawowych dzielnicy Mokotów. Z naszej szkoły do finału zakwalifikowanych zostało 11 uczniów z klas IV - VIII. 

Sukcesy naszych uczniów:

Pierwsze miejsce zdobył Damian Górka z klasy 5b.

Drugie miejsca uzyskali: Darya Panasiuk z klasy 6a i Matylda Wojtaś z klasy 6b

Trzecie miejsce - Elizaveta Zadorozina z klasy 8a.                            

Wyróżnienia dla Leny Marchel z klasy 4c  i Natalii Maksimiuk z klasy 8a.

Serdecznie gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów!!!

Warszawska Akcja „Zima w Mieście” 13 lutego - 24 lutego 2023 r.

Od 2 stycznia 2023 r. rozpoczynają się zapisy do tegorocznej edycji Warszawskiej Akcji „Zima w Mieście”. Tak jak co roku, w okresie ferii zimowych, warszawscy uczniowie oraz dzieci mieszkające w stolicy będą miały zapewnioną opiekę oraz ofertę zajęć: sportowych, artystycznych, edukacyjnych i rekreacyjnych.

Jak się zapisać?

Zapisy do Akcji „Zima w Mieście” 2023, przy wsparciu elektronicznego systemu zgłoszeń rozpoczną się 2 stycznia 2023 r. od godziny 8:00 i potrwają do 15 stycznia 2023 r. – zgodnie z zasadami postępowania rekrutacyjnego, zawierającymi szczegółowy harmonogram. 

Rodzice dzieci rejestrują się na stronie: warszawa-zimawmiescie.pzo.edu.pl za pomocą numeru pesel dziecka, następnie samodzielnie tworzą hasło. Po wprowadzeniu do systemu podstawowych informacji i wyborze turnusów feryjnych należy wskazać preferowane szkoły. Można wybrać dowolną liczbę szkół na każdy jednotygodniowy turnus, który trwa od poniedziałku do piątku.

Listy zakwalifikowanych dzieci zostaną opublikowane 20.01.2023 r. o godzinie 16.00.

Kolejnym krokiem jest dokonanie opłaty za wyżywienie i opiekę. Od 23.01.2023 r. od godziny 8.00 do 31.01.2023 r. do godziny 12.00 należy złożyć potwierdzenie dokonania opłat lub zaświadczenie o zwolnieniu z opłat wraz z wydrukiem karty kwalifikacyjnej (do pobrania z systemu) w każdej ze szkół, do której dziecko zostało zakwalifikowane. Ostateczną decyzję o przyjęciu dziecka do Akcji podejmuje organizator wypoczynku.

Przed wypełnieniem karty kwalifikacyjnej należy zapoznać się z zasadami oraz harmonogramem zapisów, które dostępne są na stronie: warszawa-zimawmiescie.pzo.edu.pl

Feryjne Placówki Edukacyjne (FPE)

Podobnie jak w minionych latach FPE będą działać przez pięć dni w tygodniu, w godzinach od 7:00-8:00 do 16:00-17:00, zapewniając opiekę uczniom warszawskich szkół oraz dzieciom mieszkającym
w Warszawie.

Rodzice wnoszą opłaty za posiłki oraz opiekę w FPE.

Z opłat za opiekę oraz posiłki podczas Akcji zwolnione są dzieci korzystające, w ciągu roku szkolnego, z bezpłatnych lub częściowo płatnych posiłków, na mocy decyzji dyrektora szkoły lub Ośrodka Pomocy Społecznej. Podstawą do zwolnienia z opłat za opiekę oraz posiłki podczas Akcji jest przedłożenie w FPE zaświadczenia z macierzystej szkoły lub Ośrodka Pomocy Społecznej o korzystaniu  w ciągu roku szkolnego z bezpłatnych lub częściowo płatnych posiłków.

Rodzice, których dzieci nie mogą korzystać z wyżywienia zbiorowego ze względu na wskazania lekarskie (na podstawie zaświadczenia lekarskiego), są zwolnieni z opłat za posiłki i zobowiązani do zapewnienia odpowiedniej diety we własnym zakresie.

Warszawska Akcja „Zima w Mieście” 2023 będzie organizowana zgodnie z aktualnie obowiązującymi przepisami prawa oraz zaleceniami i obostrzeniami.

Wykaz placówek biorących udział w akcji: Informator o ofercie turnusów feryjnych

 

Życzenia klasy 3 b

Życzenia Świąteczne

Laboratoria Przyszłości - zajęcia grudniowe

Laboratoria Przyszłości to inicjatywa edukacyjna realizowana przez Ministerstwo Edukacji i Nauki we współpracy z Centrum GovTech
w Kancelarii Prezesa Rady Ministrów. Celem tej inicjatywy jest wsparcie szkół podstawowych w budowaniu wśród uczniów kompetencji przyszłości z tzw. kierunków STEAM (nauka, technologia, inżynieria, sztuka oraz matematyka).

Zdjęcie pochodzi z Skriware  Academy

Program „Laboratoria Przyszłości” to również wspaniała nauka poprzez zabawę. Podczas zabaw konstrukcyjnych dzieci uczą się: kreatywności, umiejętności pracy w grupie, krytycznego myślenia, cierpliwości, samodzielności i pewności siebie. Jest to interesująca forma pracy,
która wpływa na rozwój społeczny, emocjonalny i językowy dzieci.
Nadal intensywnie realizowaliśmy naukę z zestawami LEGO, (klasy czwarte), a także składanie i programowanie SkriBota – w starszych klasach naszej szkoły.

Dodatkowo, niektórzy nauczyciele wykazali zainteresowanie fotografią
i filmowaniem; uczestnicząc indywidualnie w proponowanych szkoleniach w tym zakresie, a także wykorzystując czynnie jeden
z aparatów Sony do rejestrowania wydarzeń z życia klasy i szkoły.

W najbliższym czasie czeka nas uruchomienie i wdrożenie ciekawych zestawów robotyki Photon. Zestawy te można wykorzystywać na różnych zajęciach; dają możliwość wzbogacenia bardzo wielu tematów lekcyjnych i powinny zainteresować nauczycieli wielu przedmiotów.

Grudzień to także czas bardziej intensywnego wykorzystania drukarki 3D firmy Zortrax. Znalazła zastosowanie przy druku elementów makiety kolejowej HO, która powstaje dzięki życzliwemu wsparciu Rady Rodziców naszej szkoły. Mogę zapewnić, że nie będzie stała bezczynnie!

Marek Świetlicki - szkolny koordynator programu

 

Wjazd do tunelu wydruk 3D

Kolumna prawa